Uzsāk simtgades ozolu alejas izveidi dzīvojamo namu kompleksā “Trebū HOME”

Iestādot deviņus sarkanos ozolus, uzsākta simtgades ozolu alejas izveide vērienīgajā dzīvojamo namu kompleksā “Trebū HOME” Rīgā, teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kupriču ielām. 

“Trebū HOME” 10 hektārus plašo teritoriju caurvīs sarkano ozolu (quercus rubra) aleja. Pirmajā projekta posmā iestādīto ozolu stumbru apkārtmērs ir 30-35 centimetri, un to lapotņu augstums sasniedz 4.5 metrus. Alejas un dzīvojamo namu kompleksa ainavas autori ir “Labie Koki projekti” eksperti, bet koku stādīšanu veic projekta attīstītāji “AFI Europe” kopā ar būvuzņēmēja “Arčers” pārstāvjiem. 

Ilona Striga, “AFI Europe Latvia” vadītāja: “Kvalitatīvas un energoefektīvas ēkas zaļā un sakoptā vidē ir “Trebū HOME” vizītkarte. Ar cieņu pret apkārtējo vidi un tās vēsturi projekta pirmsākumos tika saglabātas teritorijā esošās senās ābeles. Tuvojoties Latvijas simtgadei, esam uzsākuši vērienīgas ozolu alejas izveidi, kas kā dāvana valsts svētkos priecēs “Trebū HOME” iedzīvotājus un būs šīs apkaimes simbols nākamajās paaudzēs.” 

SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Jānis Markulis uzsver: “Jau projekta nosaukumā ir ietvertas dabas vērtības, un mēs esam gandarīti par to, ka esam daļa no jauna, zaļa kvartāla izveides Rīgā. Šis ir viens no pēdējo gadu interesantākajiem un arī izaicinošākajiem teritorijas apzaļumošanas projektiem Rīgā, kad jaunā ēku projektā tiek stādīti ievērojama lieluma koki, turklāt sarkanais ozols ir ātraudzīgāks un izturīgāks par parasto ozolu. Jau pirmajiem “Trebū HOME” iedzīvotājiem esam sagādājuši kvalitatīvi īstenotu, sarežģītu teritorijas apzaļumošanas projektu Rīgas centra tuvumā.”

Plānots, ka pirmās “Trebū HOME” dzīvojamās ēkas ar kopējo platību vairāk nekā 6 000 kvadrātmetru un 108 dzīvokļiem tiks nodotas ekspluatācijā jau šī gada rudenī. 

“Trebū HOME” ir ilgtermiņa projekts – tā teritorijā desmit gadu laikā tiks uzbūvētas vismaz 25 ēkas ar 1500 dzīvokļiem un komercplatībām, kopumā investējot 150 miljonus eiro. Projekts paredz arī vairāk nekā 10 hektāru plašas, apzaļumotas teritorijas attīstību. Projekta pasūtītājs ir “AFI Europe Latvia”. Līgums par daudzdzīvokļu namu būvniecību parakstīts 2017. gada 7. aprīlī. Atbilstoši konkursa rezultātiem darbus veic viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā – SIA “Arčers”. 

 

Uzsāk simtgades ozolu alejas izveidi dzīvojamo namu kompleksā “Trebū HOME”

Iestādot deviņus sarkanos ozolus, uzsākta simtgades ozolu alejas izveide vērienīgajā dzīvojamo namu kompleksā “Trebū HOME” Rīgā, teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kupriču ielām