Trebū HOME jauno māju publisko telpu interjeri

 

Trebū HOME arhitektūras un interjerdizaina projektu īsteno pieredzējis uzņēmums ARHIS ARHITEKTI, tāpēc lūdzām tā arhitektu Raimondu Saulīti pastāstīt izvērstāk par publiskā telpu interjeru risinājumiem.

Jaunāko plānoto ēku publisko telpu interjera pamatā likta ideja, kā tonāli skaidri nodalīt ēkas centrālo kodolu, ko veido vertikālās kustības elementi, kāpnes un lifts, no kodola ārējās sienas, kur ir ieejas durvis mājoklī. Galvenais akcents šajā telpā ir uz ieejas durvīm dzīvokļos, uzsverot tās ar augstākas kvalitātes apdares materiāliem un īpašāku sienas krāsojumu. Kāpnēm un durvīm izvēlēts tumšs tonis, kas funkcionāli skaidri norāda kustību virzienu un punktus, viegli orientējot katru mājas lietotāju.

Papildu uzmanība pievērsta kāpņu margas, sienas dizainam, kas turpinās cauri visiem deviņiem ēkas stāviem. Plaknes telpiskais perforējums piešķir zināmu caurspīdīgumu, kas dod skaidrāku un drošāku orientēšanos telpā. Tas kalpos arī kā akustisks risinājums, kliedējot skaņu telpā.

Stāvos paredzēts atpūtas sols ar telpaugiem, kas katram iedzīvotājam padara mājīgāku vidi pirms viņa personiskās telpas dzīvoklī. Un, cerams, savā veidā aicina uz kaimiņu savstarpējām sarunām.

Interjerā lietoti trīs krāsu toņi, lai kopējā sajūtā veidotu gaišu telpu un viegli saprotamu kompozīciju. Fona pamattonis izvēlēts gaišs, silti neitrāls NCS S 1500-N tonis. Plaši izmantots no NCS skalas, ja nepieciešams inteliģenti gaišs tonis, kas izlīdzsvaro un ievieš harmoniju visiem elementiem, kas ir telpā.

Ieejas durvis uz dzīvokļiem izvēlētas tumšā NCS S 8000-N tonī. Tas ir dziļš, piesātināts un gandrīz melns tonis, kas pilda savu iecerēto lomu, piešķir dziļumu un kontrastu. Tas palīdz orientēties telpā un akcentē galvenos elementus. Tumšais tonis nav dominējošā vairākumā, un lai arī ir no neitrālas skalas, toni var raksturot kā siltu, kas saskan ar gaišās telpas pamatkrāsas noskaņu.

Kā akcenta tonis ap ieejas durvīm uz dzīvokļiem lietots NCS S 5005-Y50R, kas ir silta, pieklusināti dzeltena krāsa ar sarkanu nokrāsu. Šī krāsa piešķir paletei siltumu un dzīvīgumu. Lietota ne tikai kā krāsojums, bet arī apdares profilēto plākšņu tonis ap tumši akcentētajām durvīm, izlīdzsvarojot kompozīciju. Toni var saukt par īpašāku kā neitrāli gaišo fona toni un visu trīs izvēlēto toņu savstarpējās proporcijas izvēle veido sabalansētu un līdzsvarotu kopskatu.

Ar trīs toņu pielietojumu esam vēlējušies veidot telpu gaišu, mājīgu un funkcionāli viegli lietojamu.