Ekspluatācijā nodotas divas pirmās daudzdzīvokļu ēku projekta “Trebū HOME” mājas

Nekustamā īpašuma attīstītājs “AFI Europe” ir nodevis ekspluatācijā pirmās divas Daugavas labā krasta projekta “Trebū HOME” piecstāvu dzīvojamās ēkas. Projekta pirmās kārtas būvniecības izmaksas sasniedz septiņus miljonus eiro, un būvdarbu procesā bijuši iesaistīti 1700 dažādu nozaru profesionāļi. 

“Trebū HOME” ir jauns, mūsdienīgs dzīvojamās vides koncepts Rīgā, Daugavas labajā krastā, teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kupriču ielām. Pirmajās divās “Trebū HOME” piecstāvu ēkās ir kopumā 108 dzīvokļi - 36 kvadrātmetrus plaši studijas tipa dzīvokļi, 40-52 kvadrātmetru divistabu dzīvokļi un trīsistabu dzīvokļi 67-69 kvadrātmetru platībā, kā arī 80 kvadrātmetrus lieli četru istabu dzīvokļi. Šobrīd rezervēti vai pārdoti ir jau 60% dzīvokļu.

Stāsta Ilona Striga, “AFI Europe Latvia” vadītāja: “Ir patiess prieks, ka līdz ar Latvijas simtgades svinībām svētkus svin arī “Trebū HOME” projekts. Kvalitāte un cieņa pret apkārtējo vidi ir tās vērtības, kas raksturo jaunuzceltās ēkas, ko ar lepnumu nododam jauno iemītnieku paaudzēm laimīgai dzīvošanai galvaspilsētā”.

Kopējā “Trebū HOME” jaunbūvju platība sasniedz 9 577 kvadrātmetrus, turklāt līdz ar ēku būvniecību veikta vairāk nekā 21 000 kvadrātmetru plašas teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana, tostarp izbūvētas ielas, brauktuves un ietves, iekopts zāliens un uzsākta ozolu alejas, kas caurvīs “Trebū HOME” teritoriju,  veidošana – tajā iestādīti deviņi 4.5 metrus lieli sarkanie ozoli. Līdz ar apzaļumošanas darbu sakopts un paplašināts teritorijā saglabātais seno ābeļu dārzs. 

SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Jānis Markulis: “Esam gandarīti par nepilna pusotra gada laikā veikto divu jaunu dzīvojamo ēku būvniecību. Sadarbībā ar pasūtītāju, projektu autoriem un būvuzraudzību esam uzlikuši augstu latiņu projekta nākamo kārtu īstenošanai. Ticu, ka to novērtēs dzīvokļu jaunie saimnieki – vairāk nekā 100 ģimenes, kas turpmāk ikdienu pavadīs nupat pabeigtajās ēkās.”

“Trebū HOME ir ilgtermiņa projekts – jau drīzumā tiks uzsākta tā otrā kārta un nākamo četru daudzdzīvokļu ēku būvniecība. Turpmāko desmit gadu laikā tiks uzbūvētas vismaz 25 ēkas ar 1500 dzīvokļiem un komercplatībām, kopumā investējot 150 miljonus eiro. Projekts paredz arī vairāk nekā 10 hektāru plašas, apzaļumotas teritorijas attīstību. Projekta pasūtītājs ir “AFI Europe Latvia”. “Trebū HOME” projekts tapis, sadarbojoties vadošajiem Latvijas arhitektu birojiem “ARHIS ARHITEKTI” un “MARK arhitekti” kopā ar Izraēlas arhitektu biroju “ARC4G”. 

Līgums par daudzdzīvokļu namu būvniecību parakstīts 2017. gada 7. aprīlī. Atbilstoši konkursa rezultātiem darbus veic viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā “Arčers”. Par teritorijas apzaļumošanu rūpējas dabas draugi — speciālistu komanda no “Labie Koki projekti”. 

 

Ekspluatācijā nodotas divas pirmās daudzdzīvokļu ēku projekta “Trebū HOME” mājas

“AFI Europe” ir nodevis ekspluatācijā pirmās divas Daugavas labā krasta projekta “Trebū HOME” piecstāvu dzīvojamās ēkas. Projekta pirmās kārtas būvniecības izmaksas sasniedz septiņus miljonus eiro, un būvdarbu procesā bijuši iesaistīti 1700 dažādu nozaru profesionāļi.